Kreşimizde Yapılan 2015-2016 Eğitim Öğretim Hazırlıkları:

Kreşimizin yeni eğitim ve öğretim yılına temiz, bakımlı ve sağlıklı başlaması amacıyla boyası yenilendi ve rengarenk boyandı.

Kreşin girişinde bulunan çocukların ayakkabı dolabı yenilendi.

İç kısımdaki oyun alanının etrafı çocuk figürlü çitle çevrildi ve içerisine yeni top havuzu, tahterevalli alındı.

Sınıflara malzeme dolabı, duvar renklerine göre 24 m2 büyüklüğünde boydan boya halı, boy ölçer (metre), termometre alındı.

Kreş girişine ve tuvaletlere hah yaptırıldı. Uyku odalarında bulunan kampetler kaldırılarak, Sincan Cezaevine 20 adet ranza yaptırıldı. Mevcut ranzaların ise çocukların uyku esnasında düşmelerini önlemek amacıyla korkulukları yükseltildi. Eski yataklar değiştirilerek yerine yeni ortopedik yataklar alındı.

Çocuklar uyurken uyku odalarının havasının temizlenmesi amacıyla 3 adet hava temizleme cihazı alındı. Elimizde bulunan büyük halı üçe bölünerek her uyku odasının zemini halı ile kaplandı. Kreşe Bosch marka sessiz çalışma özelliği bulunan elektrik süpürgesi alındı. Ecza dolabının içinde bulunması gereken tüm malzemeler temin edildi. Ayrıca yeni bir ateş ölçer alındı. Sınıflara her çeşit eğitici ve öğretici oyuncaklar, fen ve doğa köşesi, her çocuğa eğitim seti, kırtasiye malzemesi ihtiyaçları alındı. Koridorlara yeterli sayıda elbise dolabı ve askılık alındı. Sınıflara CD çalar alındı. Sinema salonuna çocukların etkinliklerini yaparken rahatça oturabilmeleri amacıyla renkli minderler alındı. Mutfağa yeni tencereler, bardak, tabak, kepçe alındı ve eski tencerelerin tamiri yapıldı. Kreşimizde her üç haftada bir ilaçlama yapılmakta olup, her sonbaharda ise dezenfekte işlemi yapılmaktadır. Mutfakta bulunan su arıtma cihazının üç ayda bir periyodik olarak yetkili servis tarafından filtresi değiştirilmektedir.

Kreşimizin aylık bedeli 450 TL olup, Eylül ayında ilk defa kayıt yapılacak öğrenci velilerimizden sadece bir defaya mahsus olmak üzere 250 TL kırtasiye giderleri alınmaktadır.

 

Ankara Adliyesi Vakıfbank Şubesinde bulunan kreş hesabına Maaş Mutemetliği tarafından velilerin maaşlarından kesinti yapılarak aidatlar yatırılmaktadır. Kendisi elden ödemek isteyen velilerimiz ise yine aynı hesaba ücreti yatırarak kreş idaresine dekontun bir suretini ibraz etmektedir. Kreşimiz velilerin ödedikleri ücretlerle kendini idame etmekte olup, kreşin bütün ihtiyaçları hesabımıza aktarılan paralarla giderilmektedir. Kreşimizde eğitim alan çocuklarımızın tiyatro, sinema, dış gezi ve servis ücretleri öğrenci velilerden temin edilmektedir.
Yemekhanemize alımı yapılan kuru gıdalar aylık, sebze ve meyvemiz haftalık olarak Migros Ticaret A.Ş.’den temin edilmektedir. Süt, yoğurt ve peynirimiz Kalecik A.C.Î.K.’dan haftalık olarak, et ihtiyacımız ise Niğde A.C.İ.K.’ dan haftalık olarak, ekmeğimiz günlük olarak Asbek Ekin Unlu Mam.Ltd.Şti. firmasından, suyumuz ise Elmacık Su (Metin Göksu)’ dan alınmaktadır. Sebze, meyve ve ekmek alımında Adliye yemekhanesinin çalıştığı firmalardan alım yapılmasına özen gösterilmektedir.