Yüksel KOCAMAN
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı
İŞYURTLARI ÜRÜN VE EL SANATLARI FUARI

“İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı” açıldı

Adliyemizin alanında Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı” açıldı. Ceza İnfaz Kurumları’ndaki tutuklu ve hükümlülerinin el emeği ürünlerinin sergilendiği fuar, 19 Eylül 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

Fuar açılışına, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan, Adalet Bakanlığı yetkilileri, HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, Ankara Cumhuriyet Başsavcımız Yüksel Kocaman, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri ile adliye personeli katıldı.

Mehter Takımı, Seğmenler ve CTE Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle başlayan programda konuşma yapan Adalet Bakanı Gül, İşyurtları Kurumu’nun yürüttüğü çalışmalarla çok önemli bir model ortaya konulduğunu söyledi. Bu modelin özünde insana verilen değerin önemine dikkat çeken Adalet Bakanı Gül, "Ceza İnfaz Kurumları’nda iyileştirmeleri yaparken bu kurumların insanları yeniden ailelerine ve topluma kazandırmaları için de bütün mekanizmalar hayata geçirilmektedir. Bu konuda, 300 Ceza İnfaz Kurumlarındaki iş yurtlarında 52 binden fazla hükümlü ve tutuklu çalışmaktadır. Bin 700'den fazla atölye ve tesiste 189'dan fazla iş kolunda faaliyet yürütülmektedir" diye konuştu. Adalet Bakanı Gül, bu çalışmaların hem milli ekonomiye büyük katkı sağladığını hem de cezaevlerindeki kişilerin meslek edinerek, ileride kendi mesleklerini yapabilme imkanına kavuşmasını sağladığını kaydetti.

“Grup CTE” konserler verecek

87 İş Yurdu Müdürlüğü’nde üretilen hediyelik eşya, mobilya, tekstil ile gıda türlerinden pek çok ürünün sergisi ve satışının yapılacağı fuarda, Grup CTE vereceği konserlerle Ankaralılara keyifli dakikalar yaşatacak.

SİTEMİZİ
T.C. Adalet Bakanlığı Ankara Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →AA Bilgi İşlem Müdürlüğü←