Adalet Bakanı Sayın Gül Ankara Adliyesini Ziyaret Etti

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL, Bakan yardımcıları ve bürokratlarının eşlik ettiği heyetle Söğütözü’nde bulunan İcra Müdürlükleri ile Sıhhiye’de bulunan Ankara Adalet Sarayında, COVID-19 salgını sonrasında normalleşme süreci ile ilgili olarak incelemelerde bulundu.

Adalet Bakanı Sayın GÜL’e, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Yüksel KOCAMAN, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Yunus ALKAÇ ile Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri eşlik etti. Adliye binalarımızda COVID-19 salgınına karşılık alınan tedbirler hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında Bakan GÜL, “salgının Ülkemizde görülmesi üzerine Bilim Kurulunun tavsiyelerini de dikkate alarak Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığımızca uygulanması ön görülen tedbirlerin Ankara Adliyesi ve Ek binalarında titizlikle yerine getirildiğini gördüm. Bu vesileyle Cumhuriyet Başsavcımız ve Komisyon Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramının bitimine müteakip başlatmayı düşündüğümüz yeni dönemde de aynı kararlılıkla, gerek personelimizin gerek vatandaşlarımızın Adliye binaları içerisinde sosyal mesafe, maske kullanımı ile kişisel hijyen kuralları ve ortak alanların dezenfeksiyonu gibi kuralları uygulayarak salgınla mücadeleye devam edeceğiz. Bu hususta vatandaşlarımızı alınan kurallara uymaya davet ediyoruz.” Dedi.

Adalet Bakanı Sayın GÜL ayrıca, yakın bir zamanda görevine başlamış olan Adalet Komisyonu Başkanı Yunus ALKAÇ’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Adres

Hacı Bayram Veli Mahallesi Atatürk Bulvarı No:40 Sıhhiye/Ankara

Telefon

+90 312 509 3180

+90 312 309 4570 - 4571

E-Posta

ankaracbs.basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 ANKARA ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 11229 - Toplam : 4348939 kişi ziyaret etmiştir.