Ankara Adliyesi, İletişim Uzmanı Fatih AKBABA’yı Konuk Etti

Ankara Adliyesi, İletişim Uzmanı Fatih AKBABA’yı konuk etti

Adliyemizde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca İletişim Uzmanı Fatih AKBABA’nın katılımıyla “İletişim Becerileri ve Mesleki İletişim” konulu söyleşi düzenlendi. Hakimlerimizin, Cumhuriyet Savcılarımızın ve personelimizin yoğun ilgi gösterdiği program, COVID-19 tedbirleri kapsamında iki oturum şeklinde gerçekleştirildi.

Programa, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin ÖZDEMİR, Türkiye Adalet Akademisi Daire Başkanı Hasan Kadir YILMAZTEKİN, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet AKÇA, Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz ÇİFTCİ, Adalet Komisyonu Üyesi, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, hâkim ve cumhuriyet savcıları, yazı ve idari işleri müdürleri ile personel katıldı. Programda, Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL tarafından iletilen mesaj okundu. Adalet Bakanımız Sayın GÜL mesajında, “Tüm personelimizi muhabbetle selamlıyorum, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Personelimiz için verimli ve faydalı bir program olmasını temenni ediyorum” dedi.

Söyleşi öncesinde konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcımız AKÇA, adalet hizmetinin dağıtıldığı bu binada çalışan tüm personelin birlikte büyük bir aile olduğuna dikkat çekerek, “iletişime açık birbirini seven, birbirinin mutluluğunu önemseyen bireyler olduğumuzda ayaklarımız işe gelirken daha istekli olacaktır” diye konuştu. Her işin en iyisini yapmaya gayret göstermek gerektiğini vurgulayan Cumhuriyet Başsavcımız AKÇA, “Kibre ve kıskançlığa imkân vermeden her insan her can değerlidir düsturuyla hareket edelim. Avukatlar ve dosyaların tarafları bizim için çok değerlidir. Biz Ankara Adliyesi olarak onlara yardımcı olmak için her türlü çabayı göstermeliyiz” dedi.

“Ankara Adliyesinin adalet aşkıyla çalışan çılgın mensupları sizleri kutluyorum!”

İnsan ilişkilerini karşılaştığı örneklerle anlatan İletişim Uzmanı Fatih AKBABA; sabır, kıskançlık, kibir, hırs, aşk, çılgınlık, yalancılık, sevgi, şefkat, hasetlik gibi duyguların insan ilişkilerini ve iletişim sürecini nasıl yönlendirdiğini ve bunlara karşı neler yapılması gerektiği konusunda izleyenleri bilgilendirdi. Gerek aile yaşamında gerekse iş hayatında her türlü zorlukların yaşanabileceğini bu zorlukların ise gayret, aşk, sabır ile aşılabileceğini anlatan AKBABA, “Nerede bir aşk varsa çılgınlık onun elinden tutar, nerede bir çılgınlık varsa aşk onun elinden tutar. Nerede bir aşk varsa orada aşkın yoldaşı çılgınlık da vardır. Burada mesleğine aşık insanları görüyorum. Benim gözümde Ankara Adliyesi çalışanları da adalet aşkıyla çalışmanın ve üretmenin huzurunu yaşayan çılgın yargı mensuplarıdır. Sizleri saygıyla kutluyorum! ” diye konuştu.

“Herkes saygıyı hak eder!”

Her ortamda bireysel farklılıkların olabileceğini söyleyen Fatih AKBABA, “Herkesi sevmeyebiliriz ama herkes saygıyı hak eder. Bir kurumu tüketen ve mutsuz kılan dedikodudur. Birbirimizin dedikodusunu yapmayalım. Akıllı insan, ahlaklı insan, vicdanlı insan, inançlı insan bunu yapmaz. Bu dört vasfı korumalıyız. Kullandığımız dil, işimizin, çocuklarımızın, evimizin bereketidir.” dedi.

Kimi zaman güldüren kimi zaman düşündürüp duygulandıran program sonrası, Cumhuriyet Başsavcımız AKÇA tarafından İletişim Uzmanı Fatih AKBABA’ ya plaket takdim edildi.

Adres

Hacı Bayram Veli Mahallesi Atatürk Bulvarı No:40 Sıhhiye/Ankara

Telefon

312 509 31 80

+90 312 309 4570 - 4571

E-Posta

infoisaretadalet.gov.tr

© 2020 ANKARA ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 3651 - Toplam : 6572662 kişi ziyaret etmiştir.